خبر فوری

یونیسف: سوءتغذیه در میان کودکان روهینگیا افزایش یافته است

 نظرها
یونیسف: سوءتغذیه در میان کودکان روهینگیا افزایش یافته است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بنا به اعلام صندوق کودکان ملل متحد میزان سوءتغذیه در میان کودکان روهینگیا که از میانمار به جنوب بنگلادش گریخته اند به شکل چشم گیری افزایش یافته است.

یونیسف سوءتغذیه کودکان روهینگیا را به طور بالقوه مرگبار ارزیابی کرده است. به گفته این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد شمار کودکان روهینگیا که از گرسنگی رنج می برند طی چند ماه دو برابر شده است.

حدود ۹۰۰ هزار پناهجوی روهینگیا در شرایط نامساعد در اردوگاههای جنوب بنگلادش اسکان یافته اند. از این تعداد بیش از ۶۰۰ هزار تَن پس از آغاز عملیات ارتش میانمار علیه اقلیت روهینگیا در ماه اوت به بنگلادش گریخته اند.

تخمین زده می شود حدود نیمی از پناهجویانی که در ماههای اخیر وارد بنگلادش شده اند، کودک هستند. سازمان پزشکان بدون مرز پیش از این از تجاوز جنسی به برخی از دختران زیر ۱۰ سال روهینگیا سخن گفته بود.

بیشتر بخوانید: پزشکان بدون مرز: به برخی از کودکان زیر ۱۰ سال روهینگیا تجاوز شده است

به گفته سازمان بین المللی مهاجرت آن دسته از پناهجویان روهینگیا که از راه دریایی خود را به بنگلادش می رسانند، بطور خاص در معرض خطر بیشتری هستند. این سازمان تعداد پناهجویانی که هنگام طی مسیر دریایی جان خود را از دست داده اند ۲۵۰ نفر تخمین می زند.

گزارش صندوق کودکان ملل متحد در حالی منتشر می شود که ورود پناهجویان روهینگیا به بنگلادش همچنان ادامه دارد. کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان تخمین می زند که روزانه همچنان حدود سه هزار پناهجو وارد خاک بنگلادش می شوند.

بیشتر بخوانید: آمریکا طرح اتهام «پاکسازی قومی» علیه میانمار را بررسی می کند

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.