وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نخست وزیر لبنان از سمت خود کناره‌گیری کرد

 نظرها
نخست وزیر لبنان از سمت خود کناره‌گیری کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سعد حریری، نخست وزیر لبنان از سمت خود کناره‌گیری کرد. وی که در حال حاضر در عربستان سعودی به سر می‌برد در سخنرانی خود ایران و حزب الله لبنان را به دخالت در امور داخلی این کشور متهم کرد و گفت که از «کشته شدن» می‌ترسد.

آقای حریری در سخنانی که از تلویزیون العربیه عربستان پخش می‌شد گفت: «فضای کنونی حاکم بر لبنان مانند فضای قبل از ترور پدرم است. احساس می‌کنم که توطئه‌ای برای قتل من در جریان است.» رفیق حریری، پدر سعد حریری در سال ۲۰۰۵ میلادی در جریان بمب‌گذاری در بیروت، پایتخت لبنان کشته شد.

نخست وزیر مستعفی لبنان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ایران قصد دارد بر لبنان مسلط شود گفت که « لبنان بار دیگر به پا خواهد خاست و دست‌های مداخله‌گران را قطع خواهد کرد.» وی همچنین افزود: «ایران به هرجا می‌رود خرابی به بار می‌آورد. ایران جهان عرب را تخریب کرد. شری که ایران به منطقه می‌فرستد به سوی خودش باز خواهد گشت.»

این سخنان یک روز پس از دیدار آقای حریری با علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل رهبری ایراد شد.