خبر فوری

نسخه جعلی «واتس اَپ» بیش از یک میلیون بار دانلود شده است

نظرها
نسخه جعلی «واتس اَپ» بیش از یک میلیون بار دانلود شده است
اندازه متن Aa Aa

نسخه جعلی اپلیکیشن پیام رسان «واتس اَپ» بیش از یک میلیون بار ازطریق سرویس دیجیتال «گوگل پلی» بر روی دستگاه های کاربران نصب شده است.

اپلیکیشنی که «پیام رسان واتس اَپ را به روز کنید» (Update WhatsApp Messenger) نام داشت این تصور را در میان کاربران پدید می آورد که توسط شرکت «واتس اَپ» تولید شده است.

این نسخه جعلی «واتس اَپ» حاوی تبلیغات تجاری است و می تواند نرم افزارهایی را بر روی دستگاه های کاربران نصب کند. نسخه جعلی «واتس اَپ» اکنون از فروشگاه آنلاین نرم افزارهای «گوگل پلی» حذف شده است.

طراحان این اپلیکیشن تمام تلاش خود را به کار برده بودند تا این تصور را ایجاد کنند که عرضه کننده آن شرکت «واتس اَپ» است.

این نسخه جعلی تاثیری بر روی اپلیکیشن کاربرانی که به طور خودکار نسخه اصلی «واتس اَپ» خود را به روز رسانی کرده اند، نگذاشته است.

عرضه نسخه های جعلی اپلیکیشن ها در سرویس «گوگل پلی» بی سابقه نیست. پیش از این در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز «گوگل پلی» مجبور شده بود اپلیکیشنی را که در ظاهر وضعیت باتری دستگاه ها (لوح های دیجیتال و تلفن های همراه) را بررسی می کرد اما به طور خودکار از تلفن های همراه پیامک ارسال می کرد، حذف کند.

بیشتر بخوانید: انتقاد وزیر کشور بریتانیا از عملکرد اپلیکیشنهای پیام رسان از جمله واتس اپ

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.