خبر فوری

کاراکترهای پیام‌های توییتر دو برابر شد

 نظرها
کاراکترهای پیام‌های توییتر دو برابر شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شرکت توییتر در تازه‌ترین پیام در صفحه خود اعلام کرده که کاربران از این پس با محدودیت ۱۴۰ فاصله‌ای روبرو نخواهند شد. این شرکت گفته کاربران می‌توانند در هر پیام ۲۸۰ کاراکتر را منتشر کنند.

جک دورسی، بنیانگذار و مدیر عامل توییتر در بلاگ شخصی خود اینچنین به این خبر واکنش نشان داده است: «هدف ما افزایش محتوای پیام‌هاست بدون آنکه به سرعت و کوتاه بودن آنها اسیبی وارد شود. کوتاه و سریع بودن پیام‌ها از ویژگی توییت است.»

افزایش شمار حروف پیام‌های توییتری شامل همه زبان‌های اروپایی، فارسی و عربی می‌شود. بر اساس ارزیابی شرکت توییتر، محدودیت ۱۴۰ فاصله‌ای باعث اتلاف وقت کاربران در هنگام انتشار پیام‌ها می‌شد. بر اساس نظر برخی کارشناسان ارتباط، طولانی‌تر شدن پیام‌های توییتری باعث تغییر و تحول بیشتری در انتقال اخبار و اطلاعات خواهد شد.

سیاستمداران از توییتر به‌عنوان ابزاری برای ارتباط برقرار کردن مستقیم با مردم استفاده می‌کنند. در این میان دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا، گاه در یک روز چندین پیام توییتری را منتشر می‌کند و درباره تصمیم‌گیری‌های سیاست داخلی و بین‌المللی اظهارنظر می‌کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.