خبر فوری

یک خودرو در تولوز فرانسه چند دانشجو را عمدا زیر گرفت

 نظرها
یک خودرو در تولوز فرانسه چند دانشجو را عمدا زیر گرفت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فردی در حومه شهر تولوز فرانسه با خودرو چند عابر پیاده را عمدا زیر گرفت. در این حادثه که در شهر بلانیاک در حاشیه شهر جنوبی تولوز روی داد، سه دانشجوی چینی‌تبار مجروح شدند که حال یکی از آنان که یک دختر ۲۳ ساله است، وخیم گزارش می‌شود. مجروحان دیگر یک دختر ۲۳ ساله و یک پسر ۲۲ ساله هستند.

به گزارش رسانه‌های محلی، خودرو یاد شده حوالی ساعت ۴ بعد از ظهر بعد از سبقت گرفتن از خودرویی دیگر وارد پیاده‌رو مقابل مدرسه عالی بازرگانی این شهر شده و عمدا با دانشجویانی که در آنجا تجمع کرده بودند برخورد کرد. راننده پس از این برخورد به سرعت به حرکت خود ادامه داده و از محل دور شده است.

دقایقی بعد از حمله، پلیس عامل حمله را در خودرواش کمی دورتر در یک پارکینگ دستگیر کرد.

هویت فرد مهاجم که حدودا ۳۰ ساله گزارش شده و نیز انگیزه او هنوز مشخص نیست، اما گفته می‌شود او احتمالا یک «بیمار روانی» است که به اعتراف خودش عمدا عابران را زیر گرفته است.

مقام‌های محلی می‌گویند فرد دستگیر شده تنها چند مورد سابقه جرم کوچک دارد و حمله امروز بلانیاک مورد امنیتی محسوب نمی‌شود. با این حال دادستان تولوز خود را به محل حادثه رسانده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.