خبر فوری

موتو جی پی؛ مارک مارکز آماده جشن قهرمانی در والنسیا

 نظرها
موتو جی پی؛ مارک مارکز آماده جشن قهرمانی در والنسیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شهر والنسیا در اسپانیا روز یکشنبه محل برگزاری آخرین مرحله از رقابت های قهرمانی موتو جی پی است. مارک مارکز که صدر جدول کلی این مسابقات را در اختیار دارد بهترین فرصت را پیش رو دارد تا در خانه با برتری نسبت به نزدیکترین رقیبش، آندریا دوویتسیوزو برای چهارمین بار عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کند.

راننده اسپانیایی تیم هوندا که برای کسب قهرمانی تنها به یک عنوان یازدهمی در گرند پری والنسیا نیاز دارد در خصوص وضعیت حریفان می گوید: «در مسابقه روز یکشنبه مشخص خواهد شد که آندریا در چه سطحی قرار دارد و دیگر رقبا وضعیت آمادگی اشان چگونه است. البته تلاش برای رسیدن به خط پایان همیشه مهمترین مسئله است.»


رقابت بر سر مکان نخست جدول کلی و قهرمانی فصل پس از آن میان موتورسوار اسپانیایی و ایتالیایی نزدیک و حساس تر شد که آندریا دوویتسیوزو مسابقه پیست مالزی را فتح کرد و مارکز جایگاهی بهتر از چهارمی نصیبش نشد.

دوویتسیوزو، راننده تیم دوکاتی با اشاره به امتیازهایی که او را از صدرجدول دور کرده، می گوید: «بله همه در جریان اختلاف امتیاز موجود هستیم و به واقع جبران آن وقتی قرار است با مارکز رقابت کنید کار ساده ای نیست. اما به هر حال در این مسابقه هر اتفاقی ممکن است روی دهد. باید با تمرکز بیشتر برای پیروزی در این مسابقه تلاش کنم.»

گرچه دوویتسیوزو با ۲۱ امتیاز اختلاف پایین تر از مارک مارکز در مکان دوم جدول کلی قرار دارد اما او همچنان روی کاغذ شانس دستیابی به نخستین قهرمانی جهان را دارد، زیرا تجربه نشان داده که اتفاقات عجیب می تواند هر آن سرنوشت قهرمانی در این مسابقات را تغییر دهد.


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.