وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

جام جهانی روسیه؛ جدال دانمارک و ایرلند جنوبی برای کسب سهمیه

 نظرها
جام جهانی روسیه؛ جدال دانمارک و ایرلند جنوبی برای کسب سهمیه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دانمارک شنبه شب برای کسب آخرین سهمیه پلی آف اروپا در رقابت های انتخابی جام جهانی روسیه به مصاف ایرلند جنوبی می رود.

دانمارکی ها در پنج دیدار پایانی دور مقدماتی صاحب چهار پیروزی و یک تساوی شدند و در مجموع مسابقات این مرحله با کسب ۲۰ امتیاز پایین تر از لهستان در جایگاه دوم جدول گروه E قرار گرفتند. بدین ترتیب لهستان به صورت مستقیم به مرحله نهایی جام جهانی روسیه صعود کرد و دانمارک راهی دیدار پلی آف شد.

در آنسو ایرلند جنوبی با دو پیروزی، دو تساوی، یک شکست و کسب ۱۹ امتیاز به عنوان تیم دوم جدول گروه D راهی مرحله پلی آف شده است.


شاگردان مارتین اونیل امیدوارند همانند آخرین دیدار مرحله مقدماتی که با پیروزی خارج از خانه مقابل ولز همراه بود در کوپنهاگ نیز با دست پر از زمین خارج شوند.

این در حالیست که فدراسیون فوتبال دانمارک پیش از دیدار رفت پلی آف و در حالی که صعود این تیم هنوز قطعی نشده با تمدید قرار داد سرمربی ۶۴ ساله خود نشان داد در صورت کسب هر نتیجه ای به عملکرد او اعتماد دارد.


اوگه هاریده نروژی که از سال ۲۰۱۶ هدایت تیم ملی دانمارک را برعهده دارد بر اساس قرارداد جدید با فدراسیون دانمارک تا سال ۲۰۲۰ در پست خود باقی خواهد ماند.

دانمارک در دور پیشین مسابقات جام جهانی غایب بود و ایرلند جنوبی نیز از سال ۲۰۰۲ تاکنون موفق به راهیابی به مرحله نهایی این مسابقات نشده است.