خبر فوری
This content is not available in your region

سعد حریری دعوت ماکرون برای سفر به فرانسه را پذیرفت

نظرها
سعد حریری دعوت ماکرون برای سفر به فرانسه را پذیرفت
اندازه متن Aa Aa

سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان طی ۴۸ ساعت آینده از عربستان به فرانسه خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز نخست وزیر مستعفی لبنان پس از سفر به فرانسه برای تقدیم رسمی استعفای خود به بیروت خواهد رفت. سعد حریری روز چهارم نوامبر (۱۳ آبان) در حالی که در عربستان به سر می برد در پیامی تلویزیونی از مقامش کناره گیری کرد.

از سوی دیگر ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه نیز از پذیرش دعوت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری از سوی نخست وزیر مستعفی لبنان خبر داد.

با این حال وزیر خارجه فرانسه تاکید کرد که تاریخ سفر سعد حریری از عربستان به فرانسه توسط خود او مشخص خواهد شد. به گفته وی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان از برنامه سفر نخست وزیر مستعفی لبنان به فرانسه آگاه شده است.
رئیس جمهوری فرانسه روز چهارشنبه از دعوتش از سعد حریری برای سفر به فرانسه خبر داده بود.

میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در واکنش به انتشار خبر پذیرش دعوت سفر به فرانسه از سوی آقای حریری ابراز امیدواری کرد که بحران سیاسی کنونی در کشورش پایان یابد.
مقامات لبنان عربستان را به جلوگیری از خروج سعد حریری از این کشور متهم کرده اند. نخست وزیر مستعفی لبنان یکشنبه شب در مصاحبه ای تلویزیونی با شبکه «المستقبل» شرکت کرده بود.

بیشتر بخوانید: لحظات سوال برانگیز مصاحبه تلویزیونی سعد حریری

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.