خبر فوری

نیروی دریایی ارتش ایران: در خلیج مکزیک حضور خواهیم داشت

 نظرها
نیروی دریایی ارتش ایران: در خلیج مکزیک حضور خواهیم داشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران می گوید ناوگان این نیرو به زودی در اقیانوس اطلس و سواحل خلیج مکزیک حاضر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران با این حال در نشست خبری روز چهارشنبه خود تاکید کرد که زمان حضور نیروی دریایی در اقیانوس اطلس بستگی به «عوامل فنی، تکنیکی و همچنین شرایط اقیانوس ها و آبهای بین المللی» دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه اظهار داشت: «قطعا در آینده‌ای بسیار نزدیک وارد اقیانوس اطلس خواهیم شد و در جریان بازدید از کشورهای دوست در منطقه آمریکای جنوبی شاهد به اهتزار در آمدن پرچم جمهوری اسلامی ایران در سواحل خلیج مکزیک خواهیم بود.»

به گفته حسین خانزادی یک ناو موشک انداز در روزهای آینده در دریای خزر به نیروی دریایی ارتش ملحق خواهد شد.

وی افزود که علاوه بر ماموریت یک ناوشکن ایران در منطقه باب المندب دو شناور نیز به سوی بنگلادش در حرکت هستند. بنا به اعلام فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران این دو شناور در بزرگترین رزمایش امداد و نجات کشورهای حاشیه اقیانوس هند شرکت خواهند کرد.

حبیب الله سیاری، فرمانده پیشین نیروی دریایی ارتش ایران پیش از این حضور در اقیانوس اطلس را بخشی از برنامه های این نیرو دانسته بود. سه سال پیش نیز جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران از تعقیب نیروهای آمریکایی تا «خلیج مکزیک» سخن گفته بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.