خبر فوری
This content is not available in your region

مردم کدام کشور اروپایی برای آب بهای بیشتری می پردازند؟

نظرها
مردم کدام کشور اروپایی برای آب بهای بیشتری می پردازند؟
اندازه متن Aa Aa

گروه پژوهشی نوس کانسالتینگ آمریکا روز سه‌شنبه یازدهمین گزارش خود در مورد میانگین سالانه هزینه آب و فاضلاب شهری در کشورهای مختلف اروپا را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، در حالی که قیمت هر متر مکعب آب در ایتالیا حدود ۱.۷۸ یورو، یعنی تقریبا نصف فرانسه (حدود ۳.۵۶ یورو) است، این قیمت در آلمان بسیار بیشتر است و به ۵.۲۱ یورو می‌رسد. هزینه آب و فاضلاب فرانسه ۱۱ درصد کمتر از میانگین اروپاست.

با این حال رکورد بهای آب در قاره سبز متعلق به دانمارک است به طوری که میانگین آب‌بها در این کشور به ۶.۶۱ یورو برای هر متر مکعب می‌رسد.

نتایج پژوهش گروه نوس کانسالتینگ بر اساس اطلاعات مصرف شهروندان پنج شهر در ده کشور بزرگ اروپا به دست آمده است. این افراد به طور میانگین ۱۲۰ متر مکعب آب در سال مصرف می‌کنند.

این گزارش همچنین مشخص می‌کند که سرمایه‌گذاری برای نوسازی لوله‌کشی‌ها هنوز کافی نیست. برای مثال در فرانسه اگر نوسازی لوله‌ها با ضرباهنگ فعلی پیش برود، ۱۶۰ سال طول می‌کشد تا همه لوله‌های فعلی تعویض شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.