خبر فوری
This content is not available in your region

حمله مسلحانه طالبان پاکستان به یک خوابگاه دانشجویی در پیشاور

نظرها
حمله مسلحانه طالبان پاکستان به یک خوابگاه دانشجویی در پیشاور
اندازه متن Aa Aa

سه عضو مسلح گروه طالبان پاکستان صبح جمعه به خوابگاه مؤسسه آموزش کشاورزی پیشاور حمله کردند. بر اثر تیراندازی این افراد در ساختمان خوابگاه و بیرون آن دست کم ۹ نفر کشته و ۳۵ نفر دیگر زخمی شدند.

هر سه مهاجم نیز در یورش نیروهای پلیس و ارتش و پس از حدود دو ساعت درگیری و تیراندازی متقابل کشته شدند.

محمد خراسانی، سخنگوی طالبان پاکستان در پیامی اینترنتی مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و گفت که نیروهای این گروه به یک «مرکز امن برای نگهداری اطلاعات نظامی» حمله کرده‌اند.

احتشام الحق، دانشجویی که در این حمله زخمی شده است، می‌گوید: «در حدود ۴۰۰ دانشجو در این خوابگاه سکونت دارند. در این زمان به دلیل تعطیلات طولانی عده زیادی از دانشجویان به شهرستان‌های خود رفته‌اند و اکنون تنها ۱۲۰ نفر در اینجا هستند. در زمان حمله ما خواب بودیم که صدای تیراندازی را شنیدیم. ما از جا پریدم و دیدم که همه در حال فرار و فریاد زدن هستند.»

شهر پیشاور، مرکز ایالت خیبر پختونخواه در شمال غربی پاکستان واقع شده است.

حملات مرگبار و تهدیدهای اخیر در پاکستان

پاکستان در روزهای گذشته صحنه چند حمله مرگبار بوده است. روز پنج‌شنبه در تیراندازی افراد مسلح به مردمی که برای جشن میلاد پیامبر اسلام در منطقه خیرپور ایالت سند جمع شده بودند، چهار تن کشته و دست کم ۱۰ تن زخمی شدند.

حمله دیگری نیز در شامگاه چهارشنبه گذشته در مسجدی در اسلام‌آباد روی داد که بر اثر آن دو نفر کشته و چهار نفر نیز مجروح شدند.

مقام‌های امنیتی پاکستان در پی دریافت نشانه‌هایی از تهدید تروریستی در ماه گذشته به مسئولان فرودگاه بچه خان پیشاور در مورد احتمال بمب گذاری در یکی از پروازهای بین‌المللی این فرودگاه هشدار داده بودند.

در ماه دسامبر ۲۰۱۴ میلادی نیز افراد مسلح طالبان با حمله به مدرسه علوم نظامی پیشاور ۱۴۱ دانش‌اموز را به قتل رساندند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.