خبر فوری
This content is not available in your region

ده نفر به ظن قتل خبرنگار مالتی دستگیر شدند

نظرها
ده نفر به ظن قتل خبرنگار مالتی دستگیر شدند
اندازه متن Aa Aa

ژوزف موسکات، نخست وزیر مالت اعلام کرد پلیس این کشور ده نفر را به ظن قتل یک خبرنگار دستگیر کرد.

دافنه کاروانا گالیتسیا خبرنگار و وبلاگ‌نویس مالتی که یکی از مهمترین افشاگران پرونده مربوط به فرارهای مالیاتی پاناما بود، دو ماه پیش بر اثر انفجار یک بمب در خودرواش کشته شد.

آقای موسکات روز دوشنبه ابتدا در یک کنفرانس خبری از بازداشت هشت نفر خبر داد و گفت که تمامی این افراد تبعه کشور مالت هستند و بیشتر آنها سوء پیشینه کیفری دارند. وی سپس در صفحه توئیتر خود از بازداشت دو تن دیگر به ظن دست داشتن در این ماجرا خبر داد، اما از بیان جزئیات بیشتر در مورد وضعیت افراد دستگیر شده و نوع پیوند آنها با موضوع ترور خانم کاروانا گالیتسیا خودداری کرد.

بر اساس قوانین کشور مالت، پلیس تنها ۴۸ ساعت فرصت دارد تا از این افراد بازجویی کرده، سپس نتیجه را به دستگاه قضایی این کشور اعلام و در غیر این صورت آنها را آزاد کند.

دافنه کاروانا گالیتسیا ۵۳ ساله که در روز ۲۴ مهر (۱۶ اکتبر) ترور شد، وبلاگ پربیننده‌ای داشت که در آن موارد فساد سیاستمداران بلند پایه از جناح‌های مختلف را افشا می‌کرد.

Justice for Daphne Caruana Galizia 22 October 2017
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.