خبر فوری

حضور تیلرسون در جلسه وزرای ناتو در پرده ای از ابهام

نظرها
حضور تیلرسون در جلسه وزرای ناتو در پرده ای از ابهام
اندازه متن Aa Aa

از روز سه شنبه وزرای خارجی کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو در مقر این سازمان در بروکسل گردهم می آیند تا درباره اسراتژی‌های مهم این سازمان نظامی تصمیم گیری کنند. یکی از مهمترین سوالات این است که آیا رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در این جلسه دو روزه مهم شرکت خواهد کرد یا نه؟ گفته می شود که رکس تیلرسون بدلیل تنشهایی که با دونالد ترامپ در هفته‌های اخیر داشته است هنوز حضورش در این جلسه تایید نشده است.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو می گوید: « نیاز شدیدی به حضور وزیر خارجه آمریکا در این جلسه داریم چرا که تصمیمات مهمی قرار است گرفته شوند و بدون کمک بزرگترین شریک فراسوی اقیانوس اطلس ما دیگر قادر نخواهیم بود نسبت به استراتژی‌های آینده قاطعانه تصمیم بگیریم.»

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو همچنین گفت که اعضای ناتو از توافق هسته‌ای ایران با ۵+۱ حمایت کند. البته استولتنبرگ تاکید کرد باید بین برنامه هسته‌ای ایران و برنامه موشکی این کشور تمایز قائل شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.