وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آلمان ۲۷ پناهجوی افغان را اخراج کرد

 نظرها
تجمع معترضان به سیاست مهاجرستیز حزب "بدیلی برای آلمان" - عکس از رویترز
تجمع معترضان به سیاست مهاجرستیز حزب "بدیلی برای آلمان" - عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزیر کشور آلمان در توییت خود اعلام کرد هفده پناهجوی افغان که بیشترشان مجرم بوده اند از آلمان اخراج شده اند.

به گفته وزیر کشور آلمان هفده نفر از ۲۷ پناهجوی اخراج شده پرونده قضایی داشته اند و دو نفرشان خطرناک شناخته شده بودند. هشت نفر نیز از مشخص کردن هویتشان خودداری کرده بودند.

دولت آلمان بارها اعلام کرده بود پناهجویانی را که وضعیت نامعلومی دارند از کشور اخراج می کند اما این اولین بار است که گروهی را به دلیل خطرناک بودن اخراج می کند. ادعا می شود که این عده مظنون به ارتباط با گروه های افراطی بوده اند و احتمال داده می شد به اقدامات تروریستی دست زنند.

هواپیمای حامل این گروه از پناهجویان روز پنجشنبه هفتم دسامبر (شانزده آذر) درحالیکه جمعیتی پانصد نفره برای اعتراض در فرودگاه گرد آمده بودند پرواز کرد.

معترضان می گویند کشور افغانستان گرفتار خشونت و ناامنی است و شرایط زندگی در این کشور به حالت عادی برنگشته است ولی دولت آلمان معتقد است علیرغم درگیری و جنگ داخلی هنوز مناطقی از این کشور از امنیت برخوردارند.

هواپیمایی که روز پنجشنبه از فرانکفورت پرواز کرد هشتمین هواپیمایی بود که از سال ۲۰۱۶ به بازگرداندن پناهجویان اخراجی اختصاص یافته بود.

۱۲۸ پناهجوی افغان توسط پروازهای پیشین به کشورشان برگردانده شده اند.

از ژانویه تا سپتامبر سال جاری میلادی ، ۲۲۲ مورد از اخراج های جمعی در آلمان به دلیل خودداری برخی از خلبان ها از پرواز انجام نشده و مقاومت آنان در برابر خواست دولت، روند انتقال و اخراج پناهجویان را کندتر کرده است.