وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تظاهرات اعتراضی در بروکسل علیه تصمیم ترامپ درباره بیت المقدس

 نظرها
تظاهرات اعتراضی در بروکسل علیه تصمیم ترامپ درباره بیت المقدس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز جمعه هشتم ماه دسامبر برابر با هفدهم آذر، تظاهراتی در بروکسل، پایتخت بلژیک در اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل برگزار شد.

تظاهرکنندگان که نزدیک به دو هزار نفر بودند پرچم های بزرگ فلسطین را با خود حمل می کردند و شعارهایی در حمایت از فلسطین و در مخالفت با رییس جمهوری آمریکا سر می دادند.

عمر، اهل غزه که در این تجمع شرکت داشت گفت که: «ما فلسطینی ها هفتاد سال است که در رنج و مشقت به سر می بریم. بیت المقدس تنها به یهودی ها یا مسلمان ها و یا مسیحی ها تعلق ندارد، متعلق به همه است.»

نیما قدکپور، خبرنگار یورونیوز در بروکسل می گوید که قرار است بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، روز دوشنبه برای شرکت در جلسه وزرای خارجه اتحادیه اروپا به بلژیک بیاید.

برپاکنندگان این تجمع به خبرنگار یورونیوز فارسی گفتند که در نظر دارند روز دوشنبه حرکت اعتراضی گسترده تری به همین مناسبت در مقابل پارلمان اروپا در بروکسل برگزار کنند.