وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کرملین: از ورزشکارانمان در المپیک زمستانی حمایت می‌کنیم

 نظرها
کرملین: از ورزشکارانمان در المپیک زمستانی حمایت می‌کنیم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت روسیه اعلام کرد از ورزشکاران این کشور که تحت «پرچم بی طرف» در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ شرکت می‌کنند حمایت می‌کند.

هفته گذشته کمیته بین‌المللی المپیک هفته گذشته روسیه را به اتهام «دوپینگ سازمان‌دهی شده و بی‌سابقه» از شرکت در بازی‌های المپیک زمستان سال ۲۰۱۸ پیونگ چانگ کره جنوبی محروم کرد. همچنین ۲۰ ورزشکار روس را که در بازی‌های زمستانی ۲۰۱۴ سوچی شرکت کرده بودند به دلیل دوپینگ برای تمام عمر از شرکت در المپیک منع شدند. 

 با این وجود کمیته بین‌المللی به ورزشکاران روس که سابقه دوپینگ ندارند اجازه داد تا تحت پرچم بی‌طرف در المپیک حاضر شوند. کمیته ملی المپیک روسیه نیز به ورزشکاران این کشور اجازه داد تا با همین شرایط در بازی‌های زمستانی ۲۰۱۸ شرکت کنند.

بیشتر بخوانید: روسیه از شرکت در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ محروم شد

در همین ارتباط رئیس کمیته المپیک روسیه گفته که ورزشکاران این کشور باید به کره‌جنوبی اعزام شوند «و افتخار و پیروزی برای روسیه به ارمغان بیاورند.» 

در مقابل روسیه همواره اتهام «دوپینگ سازماندهی شده» را رد کرده است.