خبر فوری
This content is not available in your region

افغانستان سه تبعه ترکیه را بازداشت کرد

نظرها
افغانستان سه تبعه ترکیه را بازداشت کرد
اندازه متن Aa Aa

مقامات اطلاعاتی افغانستان سه تبعه ترکیه و یک شهروند افغان را که با یک سازمان غیر دولتی در ارتباط بودند، بازداشت کردند.

سازمان غیر دولتی «افغان-ترک چاغ ایجو کیشنال» که خود را مستقل معرفی می کند روز سه شنبه از بازداشت این افراد توسط مقامات اطلاعاتی افغانستان خبر داد. رئیس این سازمان غیر دولتی بازداشت شدگان را آموزگاران مدارس تحت نظر «افغان-ترک چاغ ایجو کیشنال» معرفی کرد. به نظر می رسد این بازداشت ها در راستای کارزار دولت ترکیه علیه هواداران فتح الله گولن، از مخالفان دولت این کشور صورت گرفته است.

سازمان غیردولتی «افغان-ترک چاغ ایجو کیشنال» از سال ۱۹۹۵ میلادی تاکنون اداره مدارسی در شهرهای مختلف افغانستان را برعهده دارد.

اداره اطلاعات افغانستان و دولت این کشور تاکنون واکنشی به انتشار خبر بازداشت آموزگاران وابسته به این سازمان غیردولتی نشان نداده است.

دولت ترکیه فتح الله گولن را به دست داشتن در کودتای نافرجام تابستان سال میلادی گذشته در این کشور متهم کرده است. این واعظ مخالف رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در آمریکا به سر می برد. حضور او در ایالات متحده محور یکی از اختلافات اصلی بین واشگتن و آنکارا است.

بیشتر بخوانید:

ترکیه؛ صدور حکم بازداشت ۷۹ معلم به اتهام ارتباط با گروه گولن   

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.