خبر فوری

بلژیک نیروی نظامی تازه نفس به افغانستان می‌فرستد

 نظرها
بلژیک نیروی نظامی تازه نفس به افغانستان می‌فرستد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت بلژیک قصد دارد از آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی نیروهای نظامی خود را در افغانستان یک و نیم برابر کند.

استیون فندپوت، وزیر دفاع بلژیک در بازدید از افغانستان با اشاره به این موضوع گفت: «در حال حاضر ۶۰ نیروی نظامی از سوی بلژیک در افغانستان حضور دارند که با اعزام نیروهای جدید، تعداد آنان به ۹۰ نفر افزایش خواهد یافت.»

وی در ادامه افزود که این تصمیم در راستای درخواست جیمز ماتیس، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا و ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو صورت خواهد گرفت.

ینس استولتنبرگ در نشست کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی که در ماه ژوئن امسال در بروکسل برگزار شد، اعلام کرد که ناتو نیروهای جدیدی برای آموزش و مشاوره به نیروهای امنیتی افغانستان به این کشور اعزام خواهد کرد. 

ناتو در حال حاضر بیش از ۱۳ هزار نیرو در افغانستان دارد. ماموریت نظامی و شرکت در درگیری‌ها از سوی ناتو در افغانستان از سال ۲۰۱۵ متوقف شده است. نیروهای نظامی کشورهای عضو ناتو بیشتر جهت مشاوره و همکاری‌های نظامی با نیروهای افغانستانی در این کشور هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.