خبر فوری

پایان درگیری در غرب کابل، داعش مسئولیت حمله به تاسیسات امنیتی را پذیرفت

 نظرها
پایان درگیری در غرب کابل، داعش مسئولیت حمله به تاسیسات امنیتی را پذیرفت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

صبح امروز منابع امنیتی افغانستان از درگیری نیروهای پلیس این کشور با چند مهاجم مسلح در حوزه پنجم (محله افشار) در غرب کابل خبر دادند. این درگیری که پنج ساعت و نیم به طول انجامید، با کشته شدن هر سه مهاجم پایان یافت.

 مهاجمان از ساختمانی نیمه کاره در بخش آموزش مرکز امنیت ملی به سمت نیروهای امنیتی شلیک می‌کردند. نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت کشور افغانستان با اعلام پایان این درگیری گفت که دو نیروی امنیتی این کشور نیز در تبادل آتش با مهاجمان زخمی شدند.

آقای رحیمی همچنین افزود: «مهاجمان مسلح لباس نیروهای پلیس را بر تن داشتند.» به گفته وی ساختمانی که مورد حمله این افراد قرار گرفت در نزدیکی ساختمان امنیت ملی افغانستان قرار داشت.

نیروهای امنیتی افغانستان در اطراف مناطق درگیر درغرب کابل

 نجیب دانشی سخنگوی وزارت کشور افغانستان در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: «حدود ساعت ۱۰:۱۰ دقیقه صبح، گروهی از مهاجمان به مرکز آموزش امنیت ملی در منطقه افشار شهر کابل حمله کرده‌اند.»

افراد مهاجم به آر-پی-جی و اسلحه‌های سبک مجهز بوده اند. به گزارش شاهدان عینی، ابتدا صدای انفجار و سپس تیراندازی از محل درگیری به گوش رسیده است. در زمان درگیری، نیروهای امنیتی راه‌های منتهی به این منطقه را مسدود کرده‌ و اجازه نزدیک شدن خبرنگاران به محل درگیری را نمی دادند.

پلیس کابل، راه‌های منتهی به محل درگیری را مسدود کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یکی از شاخه‌های گروه داعش در افغانستان مسئولیت حمله صبح امروز در کابل را به عهده گرفته است. داعش اعلام کرده‌است که دو تن از نیروهای انتحاری‌اش در این حمله شرکت کرده‌اند.

مرکز آموزشی امنیت ملی در راه ارتباطی کابل به بند قرغه و ولسوالی پغمان و میان افشارسیلو و چهار راهی قمبر در غرب کابل قرار دارد.

کابل، پایتخت افغانستان در ماه‌های اخیر شاهد چندین حمله مسلحانه گروه‌های افراطی نظیر داعش و طالبان بوده است. تنها در ماه اکتبر امسال ۱۵۰ غیرنظامی در حملات گروه طالبان در این کشور کشته شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.