خبر فوری

تصویر توئیتری آنتوان گریزمن را به عذرخواهی واداشت

 نظرها
آنتوان گریزمن، بازیکن تیم اتلتیکو مادرید
آنتوان گریزمن، بازیکن تیم اتلتیکو مادرید -
کپی رایت
REUTERS/Toby Melville
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آنتوان گریزمن، بازیکن تیم ملی فوتبال فرانسه با انتشار تصویری که در آن خود را به شکل بازیکنان بسکتبال در دهه ۸۰ میلادی در آورده بود، جنجال ساز شد.

بازیکن باشگاه آتلتیکو مادرید اسپانیا روز یکشنبه در تصویری که منتشر کرد رنگ پوست خود را سیاه کرده بود. این اقدام آنتوان گریزمن برای گروهی از اهالی آمریکای شمالی یادآور پدیده «سیه چهره» (Blackface) بود.

در قرن نوزدهم تا اواسط قرن بیستم میلادی بازیگران سفیدپوست تئاتر و نمایش های خیابانی با تیره کردن رنگ چهره و پوست خود نقش بردگان و سیاهپوستان را ایفا می کردند. این اجراها اکثرا برای تمسخر سیاهپوستان صورت می گرفت.

تصویری که آنتوان گریزمن در توئیتر منتشر کرد
تصویری که آنتوان گریزمن در توئیتر منتشر کردتوئیتر

پدیده «سیه چهره» در نمایش های آمریکا از دهه ۱۹۶۰ میلادی و به دنبال جنبش مدنی در این کشور از بین رفت. با این حال تصویر روز یکشنبه آنتوان گریزمن برای بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی در آمریکا یادآورد این نمایش ها بود و اعتراضاتی را برانگیخت.

بازیکن تیم ملی فرانسه به دنبال اعتراضات صورت گرفته توئیت خود به همراه تصویرش را حذف کرد. وی همچنین بابت «سوءتفاهمی» که تصویرش به وجود آورده بود عذرخواهی کرد.

او در صفحه توئیتر خود نوشت: «اگر باعث رنجش عده ای شدم، عذرخواهی می کنم.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.