خبر فوری
This content is not available in your region

فریاد فعال فمن در واتیکان: خداوند زن است

نظرها
 Topless Femen activist tries to snatch Jesus statue from Vatican crib
Topless Femen activist tries to snatch Jesus statue from Vatican crib
اندازه متن Aa Aa

ساعاتی پیش از حضور پاپ فرانسیس در میدان سن پیتر در واتیکان برای نطق روز کریسمس، یک فعال گروه فمن که قصد بلند کردن مجسمه نوزاد مسیح را داشت، توسط نیروهای پلیس بازداشت شد.

این فعال نیمه عریان فمن در حالی که فریاد می‌زد «خداوند زن است» با پریدن از روی حفاظ خود را به نزدیکی «تابلوی ولادت» رساند ولی نیروهای امنیتی او را در مجاورت مجسمه متوقف کردند.

این اختلال ساعاتی قبل از نطق رهبران کاتولیک‌های جهان در جمع ۵۰ هزار نفری مومنان در قسمتی از صحن واتیکان اتفاق افتاد که به مغاره یا تابلوی ولادت معروف است و در ایام کریسمس معمولا صحنه‌ های مرتبط با تولد پیامبر مسیحیان در آن بازآفرینی می شود.

وبسایت جنبش فمن که فعالان آن حضور با سینه های برهنه و نقاشی شده را به نماد اعتراضی خود تبدیل کرده اند، اعلام کرد که نام این فعال آلیشیا ونوگرادوا است.

کریسمس سال ۲۰۱۴ نیز یکی از فعالان این جنبش اقدام مشابهی را انجام داد. وی پیش از دستگیری موفق شده بود تا مجسمه نوزاد مسیح را بردارد.

بیشتر بخوانید: جنبش زنان با سینه های برهنه از چه دفاع می کند؟

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.