خبر فوری
This content is not available in your region

درآمد باورنکردنی مدیر عامل اپل در سال ۲۰۱۷ چقدر بود؟

نظرها
Tim Cook explica su postura al FBI del caso San Bernardino
Tim Cook explica su postura al FBI del caso San Bernardino   -  
کپی رایت
iphonedigital
اندازه متن Aa Aa

تیم کوک، مدیر عامل اپل به لطف فعالیت‎هایش در مقر این شرکت بزرگ چند ملیتی در کوپرتینوی کالیفرنیا توانست در سال جاری میلادی بیش از ۱۰۰میلیون دلار درآمد کسب کند. به دستمزد ماهانۀ او که ۳ میلیون دلار است، ۹ میلیون دلار پاداش و ۸۹ میلیون دلار نیز در قالب سهام اپل اضافه شده است.

در قبال دستمزد و پاداش‎هایی که تیم کوک در این سال به دست آورده است، هزینه‌هایی که این شرکت برای تامین امنیت او و همچنین آسان‌سازی فعالیت‎های حرفه‎ای‎ صرف کرده، ناچیز است. شرکت اپل در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۲۴ هزار دلار برای تامین امنیت و ۹۳ هزار دلار نیز برای استفاده تیم کوک از یک جت خصوصی برای انجام سفرهای کاری پرداخت کرده است.

دیگر مقامات ارشد اپل از چنین درآمد هنگفتی برخوردار نبودند. پنج مدیر دیگر این شرکت یعنی لوکا ماستری مدیر ارشد امور مالی، آنجلا آرندتس نایب رئیس و مدیر تمام فروشگاه‌های خرده فروشی اپل در سراسر جهان، جانی سروجی مدیر تیم فناوری‌های سخت‌افزاری، دن ریکو مدیر تیم‌های مهندسی Mac, iPhone, iPad و iPod و درنهایت بروس سیویل معاون ارشد شورای عمومی، در سال جاری میلادی کمی بیش از ۲۴ میلیون دلار دستمزد، پاداش و سهام دریافت کرده‌اند.

توانایی اپل و مدیرانش در نوآوری و مدیریت بحران‌ها در بازار از مهمترین دلایل درآمدزایی قابل توجه این شرکت بوده است و بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که این شرکت بتواند با بسیاری از موقعیت‎های پیچیده درسال ۲۰۱۸ نیز بخوبی رو‌به‌رو شود. اپل برای سال آینده کارهای مهمی در پیش دارد از جمله کاهش قیمت آیفون ایکس برای مقابله با معضل کاهش فروش این محصول در بازار و همچنین پشت سر گذاشتن چندین پروسۀ حقوقی در پی کاهش عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی.

بیشتر بخوانید: پیگرد قانونی شرکت اپل به دلیل کاهش عمدی سرعت آیفون‌های قدیمی

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.