وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تقاضای بی‎سابقه برای کوکایین؛ بزرگترین محموله قاچاق در آلمان و اروپا

 نظرها
تقاضای بی‎سابقه برای کوکایین؛ بزرگترین محموله قاچاق در آلمان و اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پلیس فدرال آلمان با انتشار بیلان سال ۲۰۱۷ اعلام کرده است در این سال بیشتر از ۷ تن کوکایین کشف و ضبط شده است. به گفته پلیس آلمان این مقدار از محموله ضبط شده کوکایین رکوردی جدید برای این کشور است. آمریکای جنوبی مبدا این محموله های کوکایین عنوان شده است.

اداره مبارزه با جرایم جنایی آلمان در این گزارش به کشف ۶۴۱ تنی کوکایین در جهان اشاره کرده است و در این صورت بیشتر از ۶۰ تن نسبت به سال گذشته(۵۸۱ تن) کوکایین در جهان کشف و ضبط شده است.

پلیس آلمان در سال ۲۰۱۷ عملیات گسترده ای را علیه قاچاقچیان مواد مخدر انجام داده است و در یکی از مهمترین آنها در ژوییه سال جاری میلادی نزدیک به ۴ تن محموله کوکایین در شهر هامبورگ کشف و ضبط شد. پلیس آلمان ارزش این محموله را ۸۰۰ میلیون یورو اعلام کرده است.

کریستین هوپی مسئول بخش مبارزه با مواد مخدر آلمان می گوید دلیل اصلی افزایش قاچاق کوکایین افزایش بی سابقه تقاضا در قاره سبز است. تقاضا برای مصرف کوکایین خصوصا در رده سنی ۲۰ تا ۵۰ سال افزایش یافته است و کارتل های بزرگ مواد مخدر در آمریکای جنوبی هم تولید این ماده مخدر را افزایش داده اند.

پلیس فدرال آلمان می گوید کوکایین معمولا از طریق واردات محموله های غذایی از آمریکای جنوبی وارد اروپا می شود. کشتی های تجاری مهمترین وسیله صادرات کوکایین هستند و قاچاقچیان مواد مخدر در بنادر با خرید کارکنان و ماموران گمرک و کنترل کالا، کوکایین را وارد چرخه بازار می کنند.