خبر فوری

آیا تشخیص سن واقعی پناهجویان در آلمان قانونی می شود؟

 نظرها
آیا تشخیص سن واقعی پناهجویان در آلمان قانونی می شود؟
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برخی از سیاستمداران آلمانی قصد دارند قانونی را به تصویب برسانند که طی آن تشخیص سن واقعی پناهجویان بصورت خودکار انجام شود. سازمان نظام پزشکی آلمان و سازمانهای حقوق بشری این کشور با این طرح مخالفند.

به گفته این سازمانها اگر قرار باشد این آزمایشها درباره هر کدام از پناهجویان انجام شود این مساله به آسایش و‌ شان انسانی آنها خلل جدی وارد می کند.

برخی از اعضای حزب سوسیال مسیحی آلمان برای اولین بار پیشنهاد آزمایشهای تعیین سن پناهجویان را مطرح کردند. قرار است در نشستی که اعضای این حزب روز پنج شنبه ۴ ژانویه برگزار می کنند درباره این موضوع و مطالبات واقعی آن بحث و بررسی کنند.

معمولا آزمایشهای مربوط به تعیین سن در آلمان از طریق اشعه ایکس انجام می گیرد و نظام پزشکی این کشور می گوید تنها در صورتی می توان دست به انجام این کار زد که یک دادگاه کیفری درخواست آنرا مطرح کرده باشد. کمیسیون مرکزی اخلاق وابسته به نظام پزشکی آلمان فدرال هم در آخرین موضع گیری در اواخر سال ۲۰۱۶ نه تنها در اینباره ابراز تردید کرده بلکه تاکید کرده است که انجام چنین آزمایش هایی در تضاد با قانون اساسی آلمان است.

حزب سوسیال دموکرات یکی از مهمترین احزاب موئتلفه با حزب حاکم دموکرات مسیحی به رهبری آنگلا مرکل صدراعظم آلمان است.

پیشنهاد حزب سوسیال مسیحی دو روز پس از قتل یک دختر نوجوان آلمانی توسط دوست پسر پیشینش که تبعه افغانستان بود مطرح شد. این پسر افغان که از سال ۲۰۱۶ در آلمان پناهنده شده بود به دروغ گفته بود که پانزده ساله است در حالی که رسانه‌های آلمانی می گویند سن او بیشتر از ۱۸ بوده است. او دوست دختر سابق خود را در مقابل دیدگان دهها نفر در مقابل یک داروخانه در در شهرک "کاندل" واقع در جنوب شرقی ایالت راینلند فالتس آلمان با ضربات چاقو به قتل رساند.

بیشتر بخوانید:

**بازداشت پناهجوی افغان در آلمان به اتهام قتل دختر نوجوان

دختر جوان آلمانی اولین قربانی پناهجوی افغان نبود

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.