وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

حمایت از پ کا کا؛ سوء قصد به فوتبالیست کردِ ترکیه در آلمان

 نظرها
حمایت از پ کا کا؛ سوء قصد به فوتبالیست کردِ ترکیه در آلمان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

احمد اس کی، بازیکن فوتبال باشگاه دنیز ناکی ترکیه می گوید پس از اعلام جرم علیه او درباره حمایتش از پ کا کا به رسانه‌ها گفته است خودروی او در آلمان در زمانی که از خانواده خود در این کشور دیدار می کرد به آتش کشیده شده است.

او به روزنامه آلمانی دی ولت گفت که در حالی در شهر دورن رانندگی می کرد با او با گلوله‌های آتشین حمله شده است و او تا حد مرگ ترسیده است. بازیکن سابق باشگاه سن پائولی و پدربورن آلمان می گوید دلیل اصلی حملات به حمایتش از گروههای کرد مخالف دولت ترکیه است.

چانسو اوزدمیر، نماینده پارلمان آلمان بوندستاگ حمله به این فوتبالیست کرد را تایید کرد و گفت او در حالی که از بزرگراه نزدیک به شهر دورن می رفته است مورد حمله افراد ناشناس قرارگرفته است که خوشبختانه در این حمله آسیبی ندیده است. 

احمد اس کی آوریل گذشته پس از انتقادات شدیدی که علیه دولت ترکیه در رابطه سرکوب کردها در این کشور داشت باحکم دادگاه ۱۸ ماه حبس تعلیقی شامل حالش شد.

این فوتبالیست کرد شهروند ترکیه می گوید هیچ گاه از انتقاداتش حسرت افسوس نخورده است و به گفته‌هایش اعتقاد کامل دارد. او گفته است تا روزهای آینده باردیگر به ترکیه بازخواهد گشت. سال گذشته نیز این فوتبالیست کرد پس از بازی برای باشگاهش از سوی یکی هواداران به شدت مورد ضرب و شتم قرارگرفته بود.