وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نیروهای دولتی سوریه کنترل فرودگاه ابوظهور در استان ادلب را به دست گرفتند

 نظرها
نیروهای دولتی سوریه کنترل فرودگاه ابوظهور در استان ادلب را به دست گرفتند
کپی رایت
آرشیو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ارتش سوریه روز چهارشنبه موفق به بازپس گیری یک فرودگاه نظامی در استان ادلب از گروه تحریرالشام شد.

نیروهای دولتی سوریه کنترل فرودگاه ابوظهور را پس از درهم شکستن دفاع این گروه از مخالفان مسلح بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به دست گرفتند.

ارتش سوریه با کنترل این فرودگاه در شمال غربی سوریه مسیر هموارتری برای ادامه عملیات خود در دیگر مناطق استان ادلب خواهد داشت. نیروهای دولتی از ماه دسامبر تهاجمی را علیه مخالفان مسلح در استان ادلب آغاز کرده اند. آنها تاکنون کنترل حدود ۳۵۰۰ کیلومتر مربع از این استان را به دست گرفته اند.

بنا به اعلام دیده بان حقوق بشر سوریه در آخرین موج درگیری ها دستکم ۱۶ تن از مخالفان مسلح دولت سوریه کشته شدند. در جریان ضدحمله مخالفان در فرودگاه ابوظهور در روز چهارشنبه ۳۵ سرباز ارتش سوریه کشته شده بودند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هدف عملیات ارتش سوریه که از حمایت هوایی جنگنده های روس برخوردار است شکستن محاصره فوعه و کفریا در شمال غرب شهر ادلب عنوان شده است.

نیروهای دولتی سوریه کنترل فرودگاه ابوظهور را اواخر سال ۲۰۱۵ میلادی و پس از دو سال محاصره آن از دست داده بودند.

بنا به آمار دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد افزایش درگیری ها در استان ادلب از ابتدای ماه دسامبر تاکنون منجر به فرار نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر از محل سکونت خود شده است.

ترکیه طی روزهای گذشته از روسیه و ایران خواسته بود عملیات نیروهای دولتی سوریه در استان ادلب را متوقف کنند.

بیشتر بخوانید:

هشدار ترکیه به روسیه و ایران: به تعهداتتان در سوریه عمل کنید