خبر فوری
This content is not available in your region

دونالد ترامپ: نژادپرست نیستم

نظرها
 دونالد ترامپ: نژادپرست نیستم
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به انتقادهای گسترده به سخنانش درباره مهاجرانی که از آفریقا، السالوادور و هائیتی به آمریکا می‌آیند، روز یکشنبه به خبرنگاران گفت که نژادپرست نیست.

رئیس جمهوری آمریکا هنگامی که برای شام به یکی از کلوپ‌های گلفش در کالیفرنیا رفته بود مورد پرسش خبرنگاران قرار گرفت. وی در پاسخ به خبرنگاران گفت: «من آدمی با کمترین خصلت‌های نژادپرستانه هستم که شما تاکنون با او مصاحبه کرده‌اید.‌ این تنها چیزی است که می‌توانم بگویم.»

پیش از این رئیس جمهوری آمریکا به استفاده از لحن توهین آمیز درباره مهاجران کشورهای آفریقایی، هاییتی و السالوادور متهم شده بود. به گفته رسانه‌های آمریکا وی در یک نشست رسمی در کاخ سفید گفته بود: «چرا ما این مردم را از کشورهایی که سوراخ مستراح هستند به اینجا راه می‌دهیم؟»

وی در همان نشست در واکنش به سخنان سناتور دموکرات ریچارد دوربین که در دفاع از مهاجرپذیری صحبت کرد، گفت که آمریکا باید در پی اعطای اقامت به مهاجران از کشورهایی مثل نروژ باشد.

سخنان دونالد ترامپ از سوی بسیاری از جمله یک سخنگوی سازمامنملل متحد «نژاد‌پرستانه» توصیف شده بود.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.