خبر فوری

چین؛ ساخت ایستگاه قطار در کمتر از ۹ ساعت

 نظرها
چین؛ ساخت ایستگاه قطار در کمتر از ۹ ساعت
اندازه متن Aa Aa

کارگران چینی در کمتر از ۹ ساعت یک ایستگاه  خط راه آهن در جنوب شرقی این کشور را از نو ساختند. این اتفاق در ایستگاه قطار نانلانگ در شهر لانگیان چین رخ داد. حدود ۱۵۰۰ کارگر ساعت شش بعد از ظهر ۱۹ ژانویه این طرح را کلید زدند و آن را با کمک ده‌ها خودرو و ماشین‌آلات فنی در ساعت ۲:۲۰ دقیقه سحرگاه روز بعد به پایان رساندند.

هدف این طرح وصل کردن سه خط فعلی راه آهن به یک خط جدید بود که شهرهای لانگیان و نانپینگ را به یکدیگر وصل می‌کند. طبق نوشته سایت شینهوا نیوز، با تکمیل خط راه‌آهن لانگیان-نانپینگ، این خط  به حدود۲۵۰ کیلومتر افزایش یافته است. قطارهای این خط به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کنند. این سرعت باعث می‌شود زمان سفر بین دو شهر از هفت ساعت به یک و نیم ساعت کاهش یابد.

ژان دائوسونگ معاون گروه مهندسی عمران استان فوجیان چین درباره این اقدام می‌گوید: «هفت قطار و ۲۳ ماشین آلات  حفر زمین در این عملیات استفاده شد و کارگران به هفت گروه مختلف تقسیم شدند تا به‌طور همزمان بتوانند کارهای مختلفی انجام دهند که طرح سریع به پایان برسد.»

مطلب مرتبط:

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.