خبر فوری
This content is not available in your region

وارث سامسونگ آزاد شد

نظرها
وارث سامسونگ آزاد شد
اندازه متن Aa Aa

 دادگاه تجدید نظر کره جنوبی روز دوشنبه مجرمیت لی جائه‌-یونگ، معاون مدیرعامل شرکت سامسونگ را تایید کرد. با این حال همین مرجع قضایی محکومیت وی به ۵ سال زندان را تعلیق و حکم آزادی فوری وی را صادر کرد.

جائه‌-یونگ ۴۹ ساله که فرزند لی کون-هی، مدیرعامل شرکت سامسونگ است در تابستان سال گذشته به جرم ارتشا، فساد مالی و سوءاستفاده از اموال عمومی به پنج سال زندان محکوم شده بود. افشای مواردی از رشوه دادن شرکت سامسونگ به مقام‌های دولت کره جنوبی منجر به سقوط و بازداشت خانم پارک گئون-هی، رئیس جمهوری پیشین این کشور منجر شد.

بیشتر بخوانید:

بسیاری از ناظران تحولات کره جنوبی معتقدند که آزادی لی جائه‌-یونگ بخشی از نگرش مداراگرایانه دستگاه قضایی کره جنوبی نسبت به خانواده پرنفوذ «لی» است. اگرچه وی نخستین عضو خانواده است که به زندان رفته، اما پدر و پدربزرگش هم به اتهام‌های مالی مورد تعقیب قرار گرفته بودند. 

سود شرکت سامسونگ، در سال گذشته و با وجود این رسوایی ۸۵ درصد افرایش یافت. گردش مالی این شرکت معادل ۱/۵ تولید ناخالص ملی کره جنوبی به شمار می‌رود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.