خبر فوری
This content is not available in your region

ترکیه استفاده از سلاح شیمیایی در عفرین را تکذیب کرد

نظرها
Turkish-backed Free Syrian Army fighters fly a drone in Northern Afrin
Turkish-backed Free Syrian Army fighters fly a drone in Northern Afrin   -  
کپی رایت
REUTERS/Khalil Ashawi
اندازه متن Aa Aa

پس از ادعای یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) و دیده‌بان حقوق بشر سوریه بر استفاده ارتش از سلاح‌های شیمیایی در عملیات عفرین، یک منبع دیپلماتیک ترکیه با رد این اتهام گفت: «ارتش ترکیه هرگز از سلاح‌های شیمیایی در عملیات خود در سوریه استفاده نکرده و نهایت دقت و مراقبت از جان و ایمنی غیرنظامیان را مورد توجه قرار می‌دهد.»

خبرگزاری رویترز بدون اعلام هویت این مقام به نقل از وی گزارش کرد: «اینها اتهامات بی‌پایه و اساسی است. ترکیه هرگز از سلاح‌ شیمیایی استفاده نکرده است. ما در عملیات شاخه زیتون کاملاً مراقب غیرنظامیان هستیم.»

یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) و دیده‌بان حقوق بشر سوریه و خبرگزاری رسمی این کشور، سانا، بامداد شنبه ترکیه را به استفاده از گاز سمی در جریان حمله به روستایی در شمال‌غربی عفرین متهم کردند. آن‌ها می‌گویند شش نفر بر اثر این حمله دچار عارضه تنفسی و گشادی مردمک چشم شده اند؛ عوارضی که نشان از کاربرد سلاح شیمیایی است. 

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.