خبر فوری

ویکتور اوربان خواستار تشکیل اتحاد جهانی علیه پناهجویان شد

 نظرها
نخست وزیر مجارستان
نخست وزیر مجارستان -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان روز یکشنبه همزمان با آغاز کارزار انتخاباتی حزب حاکم «فیدس» خواستار تشکیل اتحادی جهانی برای مقابله با پناهجویان شد.

حزب حاکم «فیدس» به دنبال سومین پیروزی پیاپی و حفظ قدرت در انتخابات روز هشتم آوریل (۱۹ فروردین) در مجارستان است. نظرسنجی ها از پیشتاری این حزب به رهبری ویکتور اوربان حکایت دارد.

این در حالی است که مجارستان در ماههای گذشته روابط پرتنشی با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته است. ویکتور اوربان که از محبوبیت زیادی در کشورش برخوردار است بارها تاکید کرده است مجارستان مقررات اروپایی برای پذیرش پناهجویان را نمی پذیرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نخست وزیر مجارستان روز یکشنبه در سخنرانی خود در گردهمایی هواداران حزب «فیدس» اظهار داشت: «مسیحیت آخرین امید اروپا است.»

وی ضمن اشاره به موج ورود پناهجویان از آفریقا به اروپا افزود: «بدترین کابوسهای ما می تواند به واقعیت تبدیل شود.»

ویکتور اوربان در بخش دیگری از سخنرانی روز یکشنبه خود به صراحت از «شکافی جدی» بین کشورهای غرب و شرق اروپا در مواجهه با پناهجویان سخن گفت. به گفته نخست وزیر مجارستان غرب اروپا به «منطقه مهاجران» تبدیل شده است که با «جمعیت ناهمگون» خود در جهتی متفاوت از کشورهای شرق اروپا حرکت می کند.

ویکتور اوربان در ادامه گفت: «شاید مضحک به نظر برسد اما خطری که ما با آن روبرو هستیم از غرب می آید! از طرف سیاستمداران در بروکسل، برلین و پاریس!»

دولت ویکتور اوربان هفته گذشته لایحه ای را به پارلمان این کشور ارائه کرد که براساس آن اختیارات وزارت کشور مجارستان در زمینه لغو مجوز سازمان های غیر دولتی حامی پناهجویان افزایش می یابد.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل ضمن انتقاد شدید از این لایحه آن را «تهاجمی علیه حقوق بشر» خوانده است.

بیشتر بخوانید:

رویترز
ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستانرویترز
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.