خبر فوری
This content is not available in your region

الشباب مسئولیت دو انفجار در برابر کاخ ریاست جمهوری سومالی را بر عهده گرفت

نظرها
الشباب مسئولیت دو انفجار در برابر کاخ ریاست جمهوری سومالی را بر عهده گرفت
اندازه متن Aa Aa

انفجار دو خودروی بمبگذاری شده در موگادیشو، پایتخت سومالی، دستکم ۱۸ کشته و ۲۰ زخمی برجای گذاشت.

بر اساس گزارش مقام‌های محلی روز جمعه دو خودرو در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری سومالی منفجر شد. نخستین خودرو توسط یک مهاجم انتحاری در برابر کاخ ریاست جمهوری و در نزدیکی یک ایست بازرسی پلیس و دومین خودرو در نزدیکی همین کاخ و در برابر یک هتل منفجر شدند. این دو انفجار با تیراندازی به سوی نیروهای پلیس همراه بود.

گروه پیکارجوی الشباب در سومالی مسئولیت این دو انفجار را بر عهده گرفته است. الشباب شاخه‌ای از القاعده بشمار می رود و پیش‌تر چندین حمله ترروریستی را موگادیشو برعهده گرفته بود. در اکتبر سال ۲۰۱۷ حدود ۵۰۰ نفر بر اثر انفجارهای مشابهی در پایتخت کشته شدند.

بیشتر بخوانید:

حمله تروریستی به هتلی در موگادیشو

گروه الشباب از سال ۲۰۰۷ تلاش می‌کند تا دولت مرکزی را سرنگون کند. دولت سومالی مورد حمایت جامعه جهانی است و شماری زیادی از مقام‌های اتحادیه اروپا از آن پشتیبانی می کنند.

این گروه از سال ۲۰۱۱ از پایتخت بیرون رانده شد، با اینحال پیکارجویان الشباب همچنان بخش های زیادی از مناطق روستانشین این کشور را در دست دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.