خبر فوری
This content is not available in your region

رسوایی جنسی در نهادهای امدادرسان؛ صلیب سرخ نیز اعتراف کرد

نظرها
رسوایی جنسی در نهادهای امدادرسان؛ صلیب سرخ نیز اعتراف کرد
اندازه متن Aa Aa

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد ۲۱ نفر از کارکنان این نهاد بدلایل «سوء رفتار جنسی» در سه سال اخیر مجبور به استعفاء یا از کار برکنار شده‌اند.

ایو داکاورد، رئیس سازمان صلیب سرخ با اعلام این خبر و با این توصیف که «روز سخت اما مهمی» برای این نهاد است گفت که این افراد برای «خدمات جنسی» پول پرداخت کرده بوده‌اند.

تصمیم خودخواسته کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به اعلام «سوء رفتار جنسی» در این نهاد به دنبال بر ملاء شدن رسوایی‌های اخیر جنسی و مالی در سازمان امداد رسان بریتانیایی «آکسفام» و «سازمان پزشکان بدون مرز» صورت می‌گیرد و خبرساز می‌شود.

آقای داکاورد با بیان این که این سازمان با ۱۷ هزار نفر در سراسر دنیا امدادرسانی می‌کنند افزود که «سوء رفتار جنسی خیانت به مردم و جوامعی است» که صلیب سرخ برای آنها امدادرسانی می‌کند. وی افزود:‌ چنین رفتارهایی «به دور از کرامت انسانی است و ما می بایست در جلوگیری از آنها هوشیار می‌بودیم.»

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ سازمانی غیردولتی و بشر‌دوستانه و مقر اصلی آن در شهر ژنو سوئیس است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.