وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

طرح دولت لهستان: کودکان پناهنده اجازه ثبت نام در مدارس دولتی نخواهد داشت

 نظرها
یکی از مراکز نگهداری پناهندگان در لهستان
یکی از مراکز نگهداری پناهندگان در لهستان -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت لهستان در نظر دارد طرحی را به اجرا بگذارد که براساس آن کودکان پناهنده در این کشور نمی توانند به مدارس دولتی بروند.

بنا به این طرح کودکان پناهنده در مراکزی که در آن زندگی می کنند آموزش خواهند دید. مخالفان دولت لهستان از این طرح که به گفته آنها براساس آموزش جداگانه طراحی شده است، انتقاد کرده اند.

براساس طرح وزارت کشور لهستان مقامات محلی در این کشور می توانند به جای پذیرش کودکان پناهنده در مدارس دولتی شماری از آموزگاران را برای تدریس به مراکز نگهداری آنها اعزام کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

برنامه وزارت کشور لهستان در حالی اعلام می شود که حزب ملی گرای حاکم در لهستان تاکنون با با طرح سهمیه بندی پذیرش پناهجویان در اتحادیه اروپا مخالفت کرده است.

حزب حاکم «قانون و عدالت» در جریان رقابت های انتخاباتی سال ۲۰۱۵ میلادی با پذیرش پناهجو از کشورهای اسلامی مخالفت کرده بود.

یاروسواف کاچینسکی، رهبر حزب حاکم پیش از این پناهجویان را عامل گسترش «انگل و بیماری» در کشورش دانسته بود.

آمار دولت لهستان نشان می دهد ۱۴۵۰ پناهنده در مراکز نگهداری پناهندگان در این کشور زندگی می کنند که از این تعداد ۸۹۰ نفر کودک هستند. اغلب افرادی که در لهستان درخواست پناهندگی می کنند مسلمانان اهل جمهوری خودمختار چچن در روسیه هستند.

بیشتر بخوانید: