خبر فوری
This content is not available in your region

بلژیک؛ جریمه سه هزار یورویی به خاطر الفاظ جنسیت زده علیه یک پلیس زن

نظرها
بلژیک؛ جریمه سه هزار یورویی به خاطر الفاظ جنسیت زده علیه یک پلیس زن
اندازه متن Aa Aa

دادگاهی در بروکسل مردی را که به یک مامور پلیس زن بلژیکی توهین کرده بود به پرداخت سه هزار یورو جریمه کرد. این راننده مرد بلژیکی که پلیس نامش را فاش نکرد در سال ۲۰۱۶ به یک پلیس زن که در بزرگراه جلوی او را گرفته بود، گفت: «پلیس بودن کار زنان نیست.»

طبق قانونی که در سال ۲۰۱۴ در بلژیک تصویب شد بی‌احترامی به زنان در خیابان و محل کار که مورد اهانت های جنسیت زده قرار بگیرند می تواند جریمه‌های سنگینی برای عامل توهین‌ها در پی داشته باشد.

این راننده بدلیل سرعت غیرمجاز مورد بازجویی پلیس قرارگرفته بود و با الفظ جنسیت زده و سکسیستی با مامور پلیس زن برخورد کرده بود.

دادگاه این مرد را بدلیل همان جنسیت زدگی متهم کرده است. اگر این مرد زیر بار پرداخت جریمه مورد نظر دادگاه نرود ناگزیر است یک ماه به زندان برود.

دادستان این دادگاه به خبرنگاران گفته است که اولین بار است قانون سال ۲۰۱۴ که محکومیت شدیدی برای جنسیت زدگی درنظر گرفته است در بلژیک به اجرا در می آید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.