خبر فوری
This content is not available in your region

بی‌بی‌سی از ایران به شورای حقوق بشر سازمان ملل شکایت کرد

نظرها
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، ژنو
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، ژنو   -  
کپی رایت
Eric Bridiers
اندازه متن Aa Aa

شبکه خبری بی بی سی از رفتار ایران با کارکنان بخش فارسی این شبکه و خانواده‌هایشان به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شکایت کرد.

بی بی سی، ایران را به آزار کارکنان بخش فارسی و خانواده‌هایشان در داخل کشور متهم می‌کند و از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواسته است تا تهران را برای پایان این رفتار تحت فشار قرار دهد.

تونی هال، مدیرکل بی بی سی در بیانیه‌ خود اعلام کرد که تلاش‌های این شبکه برای توجیه مقامات ایران به پایان آزار کارکنان بخش فارسی و خانواده‌هایشان بی نتیجه مانده است.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که برخی از اعضای خانواده‌ کارکنان بخش فارسی «بازداشت» شده‌اند یا گذرنامه‌ آنان توقیف و از خروج آنها از کشور جلوگیری شده است.

بیشتر بخوانید:

همچنین در این بیانیه انتشار اخبار کذب علیه خبرنگارها و کارکنان بخش فارسی مورد انتقاد قرار گرفته است.

در سال ۲۰۱۷ میلادی مقامات قضایی ایران کارکنان بخش فارسی بی بی سی را به «اقدام علیه امنیت ملی» متهم کردند. سال گذشته میلادی نیز اموال برخی کارکنان بخش فارسی بی بی سی در ایران مسدود و تعدادی از آنها را «ممنوع المعامله» کرد.

مدیرکل بی بی سی در بیانیه خود «مجازات جمعی خبرنگاران بی بی سی فارسی» را محکوم کرد و از جامعه جهانی خواست نسبت به این رفتار واکنش نشان دهد.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.