وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مظنون بمب‌های پستی تگزاس خود را منفجر کرد

 نظرها
مظنون بمب‌های پستی تگزاس خود را منفجر کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فردی که مظنون به فرستادن بمب‌های دست‌ساز در بسته‌های پستی و تحویلی در شهر آستین، مرکز ایالت تگزاس آمریکا بود، با منفجر کردن بمبی در خودروی شخصی، خودش را کشت. این انفجار در حالی رخ داد که نیروهای ویژه پلیس در حال نزدیک شدن به خودروی او بودند. در این حادثه یک مأمور پلیس نیز زخمی شد.

پلیس اعلام کرده است که این مظنون، جوانی سفیدپوست ۲۳ ساله و بیکار بوده که مارک آنتونی کندیت نام داشته است.

انفجار بسته‌های حاوی بمب در شهر آستین واقع در ایالت تگزاس دو نفر کشته و چهار نفر زخمی بر جای گذاشت.

انگیزه این فرد هنوز اعلام نشده است اما پلیس در حال بررسی جنبه‌های نفرت نژادی در ماجرای فرستادن بسته‌‌های حاوی بمب است.

تصویر ثبت شده در دوربین‌های مدار بسته از مظنون بسته‌های پستی

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در ابتدای ماه جاری میلادی اولین بسته حاوی بمب در خانه‌ای در شمال شرقی ایالت آستین آمریکا منفجر و منجر به مرگ یک مرد ۳۹ ساله آفریقایی تبار شد. انفجار دوم پسر ۱۷ ساله‌ای را کشت و مادرش را زخمی کرد. این دو نفر نیز سیاه‌پوست بودند. اما بسته سوم یک زن اسپانیایی تبار ۷۵ ساله را زخمی کرد. پلیس معتقد است که این بسته قرار بوده‌ است به منزل خانواده‌‌ای سیاه‌پوست برسد و اشتباها به منزل این زن اسپانیایی تبار ارسال شده است.

آخرین مورد ارسال بسته‌های حاوی مواد منفجره مربوط به روز سه‌شنبه ۲۹ اسفند بود که طی آن یک نفر بر اثر انفجار به شدت زخمی شد.

رئيس پلیس آستین در این زمینه گفت: « نمی‌توان انکار کرد که نفرت نژادی در بطن این جرائم بوده، اما نمی‌گوییم که دلیل آنها قطعا این امر بوده است».

بیشتر بخوانید: