خبر فوری

فوتبال؛ نخستین مسابقه بین المللی در عراق پس از لغو ممنوعیت میزبانی

نظرها
بصره میزبان نخستین مسابقه بین المللی عراق
بصره میزبان نخستین مسابقه بین المللی عراق
اندازه متن Aa Aa

استادیوم بصره روز چهارشنبه میزبان بیش از شصت و پنج هزار تماشاگر بود که پس از برداشته شدن محدودیت میزبانی عراق برای تشویق تیم ملی کشورشان برابر قطر در یک دیدار دوستانه به ورزشگاه آمده بودند.

این دیدار در چارچوب یک تورنمنت بین المللی دوستانه برگزار شد که سوریه نیز یکی دیگر از تیم های شرکت کننده در آن است.

فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا روز جمعه شانزدهم مارس در نشست اعضای شورای این نهاد بین المللی در بوگوتا پس از سالها با درخواست لغو ممنوعیت برگزاری دیدارهای بین المللی در خاک عراق موافقت کرد.

بیش از شصت هزار نفر دیدار دوستانه عراق و قطر را تماشا کردند

لغو این محدودیت که حمایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز به همراه داشت، سبب شد تا عراق پس از شش سال اجازه برگزاری دیدارهای بین المللی در خاک خود را دریافت کند. این مجوز در حال حاضر تنها برای شهرهای اربیل، بصره و کربلا صادر شده و بغداد، پایتخت عراق را شامل نمی شود.

کامل زغیر، یکی از اعضای فدراسیون فوتبال عراق پس از انجام دیدار دوستانه میان کشورش و قطر با اشاره به تلاش های صورت گرفت برای برداشته شدن ممنوعیت برگزاری دیدارهای بین المللی در خاک عراق ابراز امیدواری کرد تا هر چه زودتر دیگر شهرهای این کشور نیز اجازه میزبانی از تیم های خارجی را دریافت کنند.

عراقی ها آخرین بار در ژوئن ۲۰۱۱ میزبان یک مسابقه بین المللی در ورزشگاه اربیل بودند اما پس از آن با تصمیم فیفا میزبانی از تیم های خارجی در این کشور به خاطر عدم امنیت لازم ممنوع اعلام شد. عراق طی سالهای اخیر دیدارهای خانگی خود را در چارچوب رقابت های بین المللی در ایران و دیگر کشورهای حاشیه خلیح فارس برگزار می کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.