خبر فوری
This content is not available in your region

حوثی‌ها در راهپیمایی عظیم: موشک جواب حملات هوایی است

نظرها
euronews_icons_loading
  حوثی‌ها در راهپیمایی عظیم: موشک جواب حملات هوایی است
اندازه متن Aa Aa

روز دوشنبه شورشیان حوثی راهپیمایی عظیمی در سومین سالگرد درگیری با ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی برگزار کردند. هزاران شهروند یمن در میدان معروف به «سبعین» در صنعا پایتخت این کشور و با پرچم‌های یمن و نیز تصاویری از قربانیان حملات دولت سعودی در دست، گردهم آمدند.

این در حالی‌ است که دولت عربستان اعلام کرد شب گذشته ۷ موشک پرتاب شده از سوی یمن را ردگیری و در هوا منهدم کرده است.

صالح الصماد،‌ رئیس شورای عالی سیاسی یمن، شورایی که حدود دو سال پیش توسط جنبش انصارالله و حزب کنگره مردمی تشکیل شد، در این گردهمایی گفت:‌ «قدرت موشکی ما در برابر کشورهای مخاصم،‌ پیامی از صلح است،‌ چرا که اگر آنها صلح بخواهند ما در صلح خواهیم بود و چنانکه پیش‌تر گفتیم،‌ اگر شما حمله‌های هوایی‌تان را متوقف کنید ما هم پرتاب موشک را متوقف می‌کنیم. و اگر شما به حمله‌های هوایی‌تان ادامه بدهید ما هم حق داریم با هر آنچه در اختیار داریم از خودمان دفاع کنیم.»

طبق اعلام سازمان ملل ۲۲/۲ میلیون نفر در این کشور نیازمند کمکهای غذایی هستند و ۸/۴ میلیون تن دیگر نیز در گرسنگی شدید به سر می‌برند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.