خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض تاکسی داران بروکسل به رانندگان اوبر

نظرها
اعتراض تاکسی داران بروکسل به رانندگان اوبر
اندازه متن Aa Aa

نزدیک به ۶۵۰ راننده تاکسی در بروکسل در اعتراض به راننده های تاکسی های اینترنتی، اوبر، دست به اعتراض و اعتصاب زدند و یکی از مهم ترین میدان‌های شهر، میدان شومن، را با خودروهایشان بستند. میدان شومان در کنار ساختمان کمیسیون اروپا و شورای اروپا واقع است.

راننده‌های تاکسی بروکسل معتقدند که رقابت آنها با رانندگان اوبر و دیگر تاکسی‌های اینترنتی کاملا نابرابر است. به گفته آنها هزینه ای که این رانندگان بابت مالیات و مجوز تاکسی هایشان می پردازند بسیار بیشتر از پولی است که رانندگان تاکسی های اینترنتی به شرکت اوبر و دولت پرداخت می کنند.

رانندگان معترض به یورونیوز گفتند که در سه سال گذشته، پس از ورود اوبر به چرخه تاکسی های بروکسل آنها سه چهارم از درآمد سالیانه شان را از دست داده اند. هم چنین تاکسی داران معترض معتقدند که معضلی که ناشی از جهانی شدن اقتصاد و به گفته آنها «اوبریزاسیون» است تنها به راننده‌‌ها ختم نخواهد شد و تمام اصناف دیگر را تحت تاثیر قرارخواهد داد.

همچنان بسیاری از مشتری های تاکسی ترجیح می دهند از اوبر استفاده کنند چرا که همواره بیشتر در دسترس است و قیمت آن در بسیاری از موارد ارزانتر از تاکسی های معمولی است. برخی از شهروندان هم می گویند بدلیل کنترلی که روی اوبر هست با خیال راحت تری از آن استفاده می کنند. مسیر تاکسی های اینترنتی کاملا روی نقشه های گوگل قابل تعقیب است و این موضوع برای بسیاری از افراد نکته قابل توجهی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.