خبر فوری

پیشخدمت اخراجی فرانسوی در کانادا: گستاخ نیستم، فرانسوی‌‌ام

 نظرها
 پیشخدمت اخراجی فرانسوی در کانادا: گستاخ نیستم، فرانسوی‌‌ام
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک پیشخدمت فرانسوی که به خاطر «بی‌ادبی و بی‌احترامی» در ونکوور کانادا اخراج شده‌ بود، از کارفرمای سابقش شکایت کرد. گیوم ری در رستورانی در ونکوور کار می کرده،‌ و از کارفرمای سابق خود به دادگاه حقوق بشر بریتیش کلمبیا شکایت کرده‌ است.

کارفرمایان او «رستوران مایلستونز» و «شرکت کارا» می گویند که دلیل اخراج او «لحن و رفتار خشن و هتاکی» او نسبت به همکارانش بوده است. گیوم ری از اکتبر ۲۰۱۶ تا اوت ۲۰۱۷ در این رستوران در شهر ونکوور کار می کرده است.

کارفرمای آقای ری می گوید که پیش‌تر به وی به خاطر رفتار «غیردوستانه و خشن» با همکارانش اخطار داده بود. آقای ری این ادعا را نمی پذیرد.

گیوم ری می گوید که دلیل اخراج او «رک بودن و حرفه ای بودن» اوست که در «فرهنگ پذیرایی فرانسوی» تربیت شده است. او گفته‌ است که رفتارش با مشتری ها همیشه «دوستانه و حرفه‌ای» بوده است و اغلب او را سرپرست شیفت کاری می‌ کرده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کارفرمای سابق آقای ری تلاش کرد که دادگاه را متقاعد کند شکایت او در مورد نقض حقوق انسانی، بی پایه است.

اما دادگاه در اوایل ماه مارس ۲۰۱۸ برگزار شد،‌ این درخواست را رد کرد. در این صورت راه برای رسیدگی دادگاه به این شکایت در آینده باز می‌ماند.

کارفرمای گیوم ری می گوید که وی به این دلیل اخراج شد که یکی دیگر از کارکنان رستوران پس از اختلاف و بحث با آقای ری در باره موضوعی کاری، تقریباً به گریه افتاد.

بیشتر بخوانید:

اخراج کارمند گوگل به دلیل انتشار مطلبی درباره تفاوت‌های زن و مرد

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.