وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

یک قاضی به استفاده از برچسب هشدارآمیز در مورد جنبه سرطان زای قهوه حکم داد

 نظرها
یک قاضی به استفاده از برچسب هشدارآمیز در مورد جنبه سرطان زای قهوه حکم داد
کپی رایت
آرشیو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک قاضی در ایالت کالیفرنیای آمریکا حکمی صادر کرده است که به موجب آن شرکت های تولیدکننده قهوه باید بر روی محصولات خود در مورد جنبه سرطان زای محصول خود هشدار دهند.

بنا به حکم این قاضی شرکت استارباکس و دیگر شرکتهای تولید کننده قهوه موفق به اثبات چیرگی فواید این نوشیدنی بر زیانهای آن نشده اند. این حکم به دنبال شکایت یک گروه تحقیق در مورد مواد سمی ازاستارباکس و ۹۰ شرکت دیگر صادر شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

گروه شورای آموزش و تحقیق درباره مواد سمی بر این باور است که مواد شیمیایی موجود در قهوه از جمله آکری آمید و کارسینوژن سرطان زا هستند.

وکیل این گروه خواستار حذف این مواد شیمیایی از روند برشته کاری قهوه شده است. امری که به گفته تولیدکنندگان قهوه امکان پذیر نیست.

تولیدکنندگان قهوه ادعا می کنند که مواد شیمیایی موجود در قهوه در سطحی نیست که برای سلامتی مضر باشد. فروشندگان قهوه همچنین بر فواید این نوشیدنی برای سلامتی انسان تاکید می کنند.

حکم قاضی کالیفرنیایی در حالی صادر می شود که در سالهای گذشته نگرانی پزشکان از خطرات قهوه برای سلامتی انسانها کاهش یافته است. حتی برخی گزارشهای پزشکی از تاثیر مثبت مصرف قهوه بر سلامتی حکایت داشت.

بیشتر بخوانید: