خبر فوری

گزارش تصویری: پیروزی آنتونی جاشوا بر جوزف پارکر در کاردیف

 نظرها
گزارش تصویری: پیروزی آنتونی جاشوا بر جوزف پارکر در کاردیف
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آنتونی جاشوا، بوکسور ۲۸ ساله بریتانیایی شامگاه شنبه با غلبه بر جوزف پارکر شمار کمربندهای قهرمانی خود را به ۴ رساند.

جاشوا با این پیروزی رکورد شکست ناپذیری خود در ۲۱ مسابقه گذشته را حفظ کرد. در مقابل پارکر نیوزلندی که ۲۶ سال دارد، برای نخستین بار در ۲۵ رقابت، طعم شکست را چشید.

رویترز
آنتونی جاشوارویترز
رویترز
جوزف پارکررویترز

با این حال رقابت دو «غول شکست ناپذیر» برای جاشوا آنچنان هم آسان نبود و این مشت‌زن جامائیکایی تبار برای نخستین بار در پایان راند دوازدهم و البته با نظر موافق سه داور، به پیروزی رسید. وی در رقابت‌های پیشین پیش از نواخته شدن زنگ پایان راند آخر به عنوان پیروز رینگ معرفی شده بود. تنها ویتالی کلیچکو و کارلوس تکم توانسته بودند رقابت با جاشوا را به راند دهم بکشانند.

جاشوا حالا کمربند‌های انجمن جهانی بوکس (WBA) فدراسیون بین‌المللی بوکس (IBF)، سازمان جهانی بوکس (WBO) و سازمان بین‌المللی بوکس (IBO) را از آن خود کرده است.

حالا برای قهرمانی بی‌چون و چرای جهان (WBC) آنتونی جاشوا تنها یک رقیب در پیش رو دارد: دیانتی وایلدر آمریکایی، معروف به بمب‌افکن نقره‌ای.

دیانتی وایلدر
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.