خبر فوری

تنیس؛ جان ایسنر در میامی نخستین قهرمانی در رقابت های مسترز را دشت کرد

 نظرها
ایسنر قهرمانرقابت های تنیس مسترز میامی
ایسنر قهرمانرقابت های تنیس مسترز میامی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جان ایسنر موفق شد با غلبه بر الکساندر زوروف، حریف آلمانی خود در فینال رقابت های تنیس مسترز میامی فاتح این تورنمنت شود.

تنیس باز آمریکایی که در نیمه نهایی با غلبه بر دل پوترو آرژانتینی راهی دیدار پایانی شده بود در فینال طی سه ست با نتیجه ۲ بر ۱ از سد زوروف گذشت تا مهمترین عنوان قهرمانی دوران حرفه ای خود را در ۳۲ سالگی کسب کند.

جان ایسنر پیش از این سه بار تا فینال رقابت های مسترز پیش آمده ولی هرگز موفق به کسب عنوان قهرمانی نشده بود. تنیس باز بلند قامت آمریکایی اینبار با سرویس های قدرتمند و مهار نشدنی توانست سنت شکنی کند و حریف آلمانی خود را در دیدار نهایی از پیش رو بردارد.

ایسنر که پیشتردر رتبه هفدهم رده بندی جهانی تنیس قرار داشت با این عنوان به سیزدهمین پیروزی در مسابقات حرفه ای تنیس و نخستین قهرمانی در مسابقات مسترز هزار امتیازی دست یافت؛ عنوای که سبب شد او تا پله نهم رده بندی جهانی صعود کرد.

راجر فدرر، مدافع عنوان قهرمانی این تورنمنت با شکست مقابل تاناسی کوکیناکیس، حریف بیست و یک ساله استرالیایی حذفی زودهنگام از این رقابت ها داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.