خبر فوری

حمایت ابراهیم تاتلیس و جمعی از سلبریتی‌های ترکیه از اردوغان در حمله به عفرین

 نظرها
حمایت ابراهیم تاتلیس و جمعی از سلبریتی‌های ترکیه از اردوغان در حمله به عفرین
اندازه متن Aa Aa

ابراهیم تاتلیس خواننده مشهور و جمعی از هنرمندان و ورزشکاران ترکیه‌، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه را در سفر به پاسگاه مرزی اوغول‌ پینار در استان هاتای همراهی و از عملیات شاخه زیتون که به اشغال عفرین در سوریه انجامید حمایت کردند.

ابراهیم تاتلیس در جریان این سفر و در حضور اردوغان که لباس نظامی به تن داشت و جمعی از سربازان، ترانه ای را با مضمون پیروزی ارتش ترکیه در عفرین خواند و سربازان حاضر وی را همراهی کردند.

علاوه بر ابراهیم تاتلیس، آژدا پکان و سیبل جان، از جمله خوانندگانی هستند که برای نشان دادن حمایت خود از عملیات ترکیه در عفرین سوریه از اردوغان حمایت کردند.

سخنان ابراهیم تاتلیس و حضور دیگر سلبریتی‌های ترکیه ای در تایید حمله ترکیه به عفرین با واکنش تند و منفی کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی مواجه شده است.

برخی از کاربران ابراهیم تاتلیس را با هنرمندانی چون یلماز گونی واحمد کایا مقایسه کردند و تاتلیس را هنرمندی دولتی که از «تجاوز» دفاع می کند توصیف کرده اند و کایا و گونی را هنرمندانی مردمی.

اردوغان در سفر به پاسگاه مرزی از فداکاری نیروهای نظامی ترکیه در حمله به عفرین قدردانی و و این حمله را « حماسه آفرینی تاریخی آنها در عفرین» نامید.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین از ورزشکاران و هنرمندان مشهور ترکیه که از سربازان در عملیات شاخته زیتون حمایت کرده اند، قدردانی کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.