خبر فوری

فراخوان احمدی‌نژاد: کسانی که مورد ظلم قرار گرفته‌اند پرونده‌ خود را ارسال کنند

 نظرها
فراخوان احمدی‌نژاد: کسانی که مورد ظلم قرار گرفته‌اند پرونده‌ خود را ارسال کنند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق ایران با انتشار فراخوانی که سایت دولت بهار آنرا منتشر کرده از کسانی که در پرونده‌های قضایی «مورد ظلم و احجاف قرار گرفته اند» خواسته است که محتوای پرونده خود را به همراه اسناد مرتبط به دفتر او ارسال کنند.

رئیس جمهوری سابق ایران در این فراخوان از مردم خواسته است که پرونده‌های ارسالی باید حاوی نام شاکی، نام متشاکی، شعبه دادگاه رسیگی کننده، موضوع شکایت، لایحه دفاعیه، حکم دادگاه بدوی و تجدید نظر، تصویر کارت ملی و نشانی شاکی باشد.

سایت دولت بهار که مواضع احمدی نژاد و نزدیکان وی را منتشر می‌کند از مردم خواسته است که پرونده خود را به نشانی تلگرام رسمی دفتر محمود احمدی نژاد یا ای‌میل رسمی وی ارسال کنند.

محمود احمدی نژاد چند ماهی است که حملاتش را به قوه قضاییه تشدید کرده است. با دستگیری حمید بقایی و اعلام اعتصاب غذای وی در زندان و همچنین دستگیری اسنفدیار رحیم مشایی، احمدی نژاد بیانیه‌ای منتشر و اعلام کرد که «کاخ آرزوهای ظالمان بسیار سست است و تردید نداریم که بهار در راه است.»

همچنین در تازه‌ترین مطلب سایت دولت بهار با اشاره به وصیت حمید بقایی برای دفن پیکرش در کنار شهدای قیام ۳۰ تیر، مطلبی با تیتر «۳۰ تیر؛ قیام مردم برای بازگشت دکتر مصدق به نخست وزیری» منتشر کرده است.

فراخوان تازه محمود احمدی نژاد را می‌توان مرحله دیگری از رودرویی رئیس جمهوری پیشین با قوه قضاییه به شمار آورد.

تا این لحظه واکنشی از سوی مقامات قضایی به این فراخوان منتشر نشده است. با این حال در مقاله‌ای در سایت رجا نیوز نامه‌های احمدی نژاد دعوت به دیکتاتوری تفسیر شده و نویسنده نتیجه گرفته:‌ «اولاً نامه‌های احمدی نژاد، خود مصداق دیکتاتوری دیگری است، تمام نامه دیکته کردن است، آن هم نه به ملت یا مسئولین که حتی خطاب به رهبر. ثانیاً تلاش شده به بدترین شکلی، وضعیت نظام و جامعه سیاه جلوه داده شود تا با به انفعال کشاندن رهبری، او را وادار به واکنش‌هایی از جنس واکنش‌های رضاخان و محمدرضا و حتی دیکتاتورهای بعد از انقلاب بنماید. و رهبری به همه اینها نه گفت.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.