وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بهره بردن از سامانه ناوبری گالیله برای ایجاد فرصت های کسب و کار

 نظرها
بهره بردن از سامانه ناوبری گالیله برای ایجاد فرصت های کسب و کار
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برنامه دنیای تجارت این هفته به رصدخانه سلطنتی بلژیک آمده تا با طرح چالش های کارآفرینی به ما نشان دهد چگونه می توان از فرصت های فوق العاده کسب و کار مرتبط با سامانه ناوبری گالیله بهره بردای کرد.

کاترین کاوادا یکی از کارمندان پروژه گالیله در کمیسیون اروپا که حدود بیست سال بر روی این طرح کار کرده گالیله را اینگونه تعریف می کند: «گالیله یک سیستم ناوبری و موقعیت یاب اروپایی با ویژگی های منحصر به فرد است که هیچیک از سیستم های مشابه دارای آن نیستند. این سیستم از سال ۲۰۱۶ برای ارائه خدمات رایگان تجاری، عرضه خدمات در بازار انبوه، خدمات دولتی، تحقیقاتی و نجات، طراحی و عملیاتی شده است.»

بیشتر بخوانید: برنامه های آینده آژانس فضایی اروپا در گفتگو با دو مدیرعامل این نهاد

سرژ رومبی، خبرنگار یورونیوز در گزارش خود با اشاره به فرصت های کسب و کار ایجاد شده توسط این سامانه به شرکتی در بلژیک می رود که پهپاد های مجهز به گیرنده های ماهواره ای را به صورت انبوه تولید می کند: «این پهپاد حرفه ای نسل جدید قادر به انجام دقیق ترین اندازه گیری هاست. این نوع پهپاد مجهز به گیرنده هایی است که سیگنالهای گالیله را دریافت می کنند. بردهای حاوی گیرنده ها توسط شرکت بلژیکی «سپتانتریو» طراحی و ساخته شده اند. این شرکت که در سال ۲۰۰۰ تاسیس شده خود در توسعه سیستم گالیله مشارکت داشته است. گیرنده ها کارایی متنوعی دارند و در شمار زیادی از اپلیکیشن ها به کار گرفته شده اند. از خود پهپاد ها گرفته تا سیستم های هشدار زلزله، صنعت ساخت و ساز و نیز بخش معدن.

آنتون دو پروفت، مدیر عامل شرکت «سپتانتریو» در باره قابلیت های منحصر به فرد این سیستم می گوید: «وقتی می گویم که گالیله بهترین سیستم جهانی است از سیستمی حرف می زنم که بیشترین دقت و بالاترین ایمنی را دارد. وقتی هنگام رانندگی موقعیتی را جستجو می کنم باید کاملا مطمئن شوم که در موقعیت دقیق و درستی قرار دارم.»

داده های این سیستم رایگان و قابل ترکیب و قیاس با اطلاعات دیگر سیستم های ناوبری است. بازاری که به شدت رو به رشد است و این شرکت کوچک به خوبی از آن بهره می برد. آنتون دو پروفت در ادامه می گوید: «ما سالانه سی تا چهل درصد رشد داریم و تعداد زیادی نیرو استخدام می کنیم. در بعد جغرافیایی نیز در حال گسترش هستیم. به تازگی دفتری در ژاپن و دفتر دیگری در چین باز کرده ایم. این زمینه ای بسیار جذاب و هیجان انگیز است که ما در آن فعالیم.»

کاترین کاوادا برای آنکه ما را بیشتر با ابعاد تاثیر گذاری این سامانه بر فرصت های کسب و کار آشنا کند به عدد و ارقام روی می آورد: «ارزش کنونی این صنعت در بازار جهانی بیش از یکصد و بیست میلیارد است که تا پنج سال دیگر دو برابر می شود. تعداد دستگاه های استفاده شده در جهان اینک شش میلیارد است که تا سال ۲۰۲۰ به هشت میلیارد می رسد، یعنی بیش از تعداد آدم ها.»

کارمند پروژه گالیله در کمیسیون اروپا در ادامه با تاکید بر ساسیت حمایتی اتحادیه اروپا نسبت به بنگاه های کار آفرین می گوید: «هدف کمیسیون به صورت کاملا روشن حمایت فعالانه از استارتاپها و بنگاه های کوچک کارآفرینی با اتخاذ تدابیر، راه کارها و اجرای برنامه های متفاوت است که مشوق های مالی نیز بخشی از آن به شمار می رود.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه دنیای تجارت و شبکه های اجتماعی یورونیوز مراجعه کنید.