خبر فوری

رئیس جمهوری پیشین برزیل برای اجرای حکم زندان خود را معرفی نکرد

 نظرها
رئیس جمهوری پیشین برزیل برای اجرای حکم زندان خود را معرفی نکرد
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رئیس جمهوری پیشین برزیل در زمانی که مقرر شده بود تا برای اجرای حکم ۱۲ سال زندان خودش را به پلیس تسلیم کند، از این کار سر باز زد.

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا در عین حال گفته است که اگر مأموران پلیس برای بازداشت او بیایند، مقاومت نخواهد کرد. عده زیادی از هواداران او در برابر ساختمان محل سکونتش تجمع کرده‌اند تا احتمالا در برابر نیروهای پلیس که برای دستگیری او می‌آیند مقاومت کنند.

آقای لولا داسیلوا قرار بود تا قبل از ساعت ۵ عصر روز جمعه ۱۷ فروردین به وقت محلی خودش را برای اجرای حکم معرفی کند.

وکلای لولا در تلاشند تا قضات دیوان عالی برزیل را برای فرجام‌خواهی موکل خود متقاعد کنند.

دیوان عالی برزیل روز پنج‌شنبه با درخواست لولا دا سیلوا مبنی بر آزادی به قید وثیقه تا زمان صدور حکم دادگاه تجدید نظر مخالفت کرد.

موضوع این پرونده فساد مالی است و رای دادگاه تجدید نظر دربارۀ آن موجب دو پاره شدن جامعه و ایجاد اختلافاتی میان فرماندهان ارتش شده و بر انتخابات ریاست جمهوری این کشور که در ماه اکتبر برگزار خواهد شد، سایه انداخته است. آقای لولا که از بخت بسیاری برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهوری برزیل برخوردار است، اتهام خود را «سیاسی» می‌خواند. وی علاوه بر این پرونده، با اتهام رشوه‌خواری نیز مواجه است.

لولا از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ رئیس جمهوری برزیل بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.