وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

حساب توئیتری باشگاه رم ایتالیا به زبان فارسی راه اندازی شد

 نظرها
حساب توییتری باشگاه رم به زبان فارسی
حساب توییتری باشگاه رم به زبان فارسی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

باشگاه آ. اس رم از راه اندازی یک صفحه توئیتری به زبان فارسی خبر داد. اقدام آ.اس. رم در باز کردن حساب توییتری به زبان فارسی در حالی صورت می گیرد که به تازگی سانسور بخشی از لوگوی تاریخی این باشگاه در جریان پخش زنده دیدار این تیم با بارسلون در تلویزیون ایران بازتاب زیادی در رسانه های بین المللی داشت.

در پی این اقدام آنچه در شبکه سوم تلویزیون ایران اتفاق افتاد دستمایه انتقاد و البته شوخی های متنوع کاربران شبکه های اجتماعی ایران قرار گرفت که دامنه آن به حساب رسمی توئیتری باشگاه آ اس رم نیز کشیده شد.

باشگاه آ. اس. رم نیز در واکنشی نه چندان جدی، بیش از پرداختن به خود ماجرا مسئله حمایت و توجه فوتبالدوستان ایرانی را مورد توجه قرار دارد و از هواداران خود در ایران تشکر کرد.

لوگوی باشگاه رم که در آن دو کودک را درحال شیر خوردن از پستان گرگی نشان می دهد به داستانی تاریخ اشاره دارد که بر اساس آن رمس و رومولووس، دو بنیانگذار شهر رم بواسطه کمک یک ماده گرگ از مرگ نجات پیدا می کنند و پایه گذار تاسیس این شهر می شوند.

نشریات ورزشی ایتالیا و نیز برخی از رسانه های غربی پیش از این سانسور لوگوی باشگاه رم در تلویزیون ایران را به نحوی جالب تحت پوشش قرار داده بودند.