خبر فوری

تنیس؛ «پادشاه نادال» باردیگر در مونت کارلو تاجگذاری کرد

 نظرها
قهرمانی رافائل نادال در مونت کارلو
قهرمانی رافائل نادال در مونت کارلو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رافائل نادال روز یکشنبه در دیدار نهایی رقابت های تنیس مسترز مونت کارلو با غلبه بر کی نیشیکوری ژاپنی فاتح این تورنمنت شد.

مرد شماره یک جهان برای کسب یازدهمین قهرمانی در مونت کارلو در دو ست با نتایج ۶ بر ۳ و ۶ بر ۲ حریف ژاپنی را از پیش رو برداشت.

نادال ۳۱ ساله در حالی به این افتخار دست یافت که سه ماه پیش در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های اوپن استرالیا به دلیل مصدومیت از ادامه رقابت ها کنار کشیده بود.

تنیس باز اسپانیایی که به دلیل کسب پیروزیهای متوالی لقب «پادشاه مونت کارلو» را یدک می کشد طی سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ قهرمان مطلق این تورنمنت بود. نواک جکویج صرب تنها تنیس بازی بود که موفق شد در سال ۲۰۱۳ با غلبه بر نادال، به روند پیروزی های متوالی وی پایان دهد.

رافائل نادال از سال ۲۰۱۶ بار دیگر برتری خود را در این تورنمنت به رخ حریفان کشید و اینک برای سومین سال متوالی تاج پادشاهی را در مونت کارلو بر سر گذاشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.